Dusno jest zabijákem spánku

25. srpna 2012 v 0:09 | Ornella van Cor |  Everything
Vím o čem mluvím, v mém pokoji se udržuji stálá teplota ale dnes je tu neskutečné dusno, které mi brání ve spánku. Ráno vstávám do práce a tak bych potřebovala spát, ale bohužel - proti tomuto zabijákovi nemám šanci ani já. Nu což, chtě nechtě se vrhnu na poštu, kterou jsem nestihla během dneška protřídit. Byla jsem pryč sotva týden a už je ve všem chaos a zmatek, jak nemilé. Lepší to udělat dnes ještě začerstva než čekat na pondělí, nesnáším prodlevy! Navíc plánuji dovolenou na letošní zimu a příští léto, potřebuji se rozhodnout, kam se vydat. Mám pár nápadů a věřím, že jejich realizace je reálná. Když se nudím, plánuji - je to můj relax, hned po luštění, někde mezi čtením a psaním.

Navíc jsem dneska objevila své desky s dopisy od přátel ze světa, je jich tam požehnaně, tak se na ně zítra podívám, jsem zvědavá, co za poklady tam najdu. Mám spoustu přátel převážně v Asii a Severní Americe, s nimiž si pravidelně vyměňuji korespondenci. Je to mnohem příjemnější než posílat maily, toho si užiji až až. Vždy mne potěší, když najdu ve schránce obálku, která si ke mně hledala cestu třeba až přes oceán. Některá naše přátelství jsou navíc již značně letitá, s mou dobrou přítelkyní z Thajska si píši již od roku 2008 a pořád si máme co říct. Rozhodně doporučuji, nejen že si procvičíte jazyk, ale získáte mnoho osobitých poznatků od lidí, kteří žijí v jiné kultuře, než je ta vaše.


Sním o tom, že je všechny navštívím. Udělám si takovou cestu kolem světa - zastavím se u přátel, budu se snažit poznat jejich kulturu a zvyky, přespím a zase se pohnu o kus dál. Cestování miluji a věřím, že je tento sen reálný, jen je potřeba dostatek času a prostředků. Ale nic přeci není nemožné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sionnach. sionnach. | Web | 25. srpna 2012 v 9:35 | Reagovat

*padesátkrát obejme svou kamarádku* Já se do háje lekla, že mi to tam píše ten *můj*, protože to bylo napsaný tak, jak píše on! A pak mě uklidnila přezdívka za tím vším... Ale pak mě zase zneklidnila, neboť jsem tě začala litovat a přemýšlet o tom, jak si zamknout blog, aby na něj nemohl ten, který tam nemá být. Hloupé, hloupé, hloupé! Kdo našel? Vyprávěj, přeháněj!

Máš se, že si takhle dopisuješ s lidmi... To mě strašně láká, ale tak nějak nevím, jak to zařídit. Nepomůžeš mi, prosím? A cesta kolem světa. Toť splnitelný sen... Jen by to chtělo několik tisíců do kapsy a už už, abys vyrazila.

2 Donky :o) Donky :o) | Web | 25. srpna 2012 v 13:03 | Reagovat

Cestování taky miluju. Mít na to peníze, jsem každý prázdniny někde :-) Máš krásný sen - procestovat svět. Určitě se časem splní.
Na článek, jak se poprat s leností, si počkám :)) Zajímalo by mě to, jak na to a hlavně, jak se naučit mít vůli, odhodlání.
Jelikož mě baví stávající obor cestovní ruch, k tomu zeměpis a další věci, rozhodla jsem se směřovat svoje vzdělání tímhle směrem. Chtěla bych se dostat na vysokou v  Hradci Králové. Je tam obor spojený s rekreologií a tak. Hledám na různých diskuzních fórech a zatím samá chvála. Jen se tam ještě v červnu dostat, udělat přijímačky (nekoukají tam na vysvědčení, tak je to fajn). Na aj budu chodit už od září (možná to zkončí uděláním certifikátu FCE), pak po Novým roce snad budu mít peníze na přípravný kurzy přímo od té školy. Toť zatím vše, co jsem našla a co jsem si naplánovala k úspěšnému přijetí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama