Červen 2013

Vstříc budoucnosti

23. června 2013 v 23:29 | Ornella van Cor |  Everything

Milá Ornello,


prvně bych Ti rád poblahopřál. Úspěšně jsi našla tu správnou cestu! Nebo si to alespoň myslíš a já Tě v tom nechám. V nejhorším si pěkně namlátíš pusu. Proč Ti ale píši?
Myslím, že je nejvyšší čas posunout se dál. Víš jak to myslím? Asi ne. Tedy. Tvůj život je velice fádní, únavný a nezáživný. Ráno vstaneš, podíváš se na tu stejnou protivnou tvář spící vedle tebe, jdeš do školy, necháš se ovlivňovat faleší Tvých spolužáků, unavená, seč všemu obětuješ všechno, odcházíš na kutě až pozdě v noci. A zas a znova. Pořád dokolečka. Tebe to baví?
Víš, myslím, že máš na víc. Myslím, že Tvůj život je obrazem toho, co jednou chceš mít, co chceš dělat. Tak proč sakra pořád jen sedíš a žvaníš, jak Tě všechno štve, nic Tě nebaví, nudíš se? Proč nezvedneš zadek a nevydáš se vstříc tomu, co chceš doopravdy? Tebe baví život, ve kterém Tě tvůj despotický přítel bije, ve kterém Ti všichni jen ubližují, který doopravdy nežiješ? Zkus si na to odpovědět. Tu správnou odpověď máš ve svém srdci a je jen na Tobě, jestli se vydáš správným směrem.
Já se vždycky snažil, abys pochopila, co je pro Tebe nejlepší. Ale poslední měsíce jsi mě zavřela až hluboko do sebe, takže jsem nemohl dělat vůbec nic. Ale to, že jsi mě nechala, abych Ti ukázal, že život není jen o tom, co znáš, mě těší. Myslím, že máme ještě velkou budoucnost.


Navždy Tvůj,

Pocit


Ornella na 100 způsobů 1/2

22. června 2013 v 13:09 | Ornella van Cor |  Everything
Pod perexem naleznete cosi, co jsem napsala před cca rokem, možná dvěma. Kdo dočte do konce, má u mě čokoládu. :) Zde naleznete první část.
Kocovina není psina

18. června 2013 v 23:19 | Ornella van Cor |  Everything
Nejsem typ člověka, který se víkend co víkend nachází v opojném alkoholovém bludu. Když si dám skleničku vína nebo whisky za měsíc, budu ještě mluvit s nadsázkou. Ne vždy tomu tak bylo. Myslím, že tato balada napoví více.

Probouzím se, krásný sen,
začíná nám nový den,
sobota, toť party hard,
přijdu si jak Vader Darth.

Jako hlemýžď den se vleče,
prej - co se vleče, neuteče.
Tento názor není good,
dnes vypiju celý sud.

V šest k Číňanům pro alkáč,
krabicák a jsem jak socáč,
kola za pět, rumu dost,
dnes to bude dlouhá noc.

V sedm odpad první pijan,
mohlo za to pivo ze Svijan,
stejně jak den zapadal,
náš stud rychle opadal.

Od devíti okno mám,
jestli to někdy dohromady dám,
co se dělo tenkrát v noci,
všechno bylo v picí moci.

Kocovina jako prase,
postihla mě zas a zase,
od té doby držím choutky,
dál od mojí vinotéky.


Já už nechci přežívat, chci žít

18. června 2013 v 21:29 | Ornella van Cor |  Everything
Dnes se zcela otevřeně přiznám, že jsem ve velmi oduševnělé náladě. Celý den se tak nějak probírám vším, co se kolem mě děje a dost o všem přemýšlím. Jistě, dnešní kafe s tím má co dělat, ale startér byl někde hluboko ve mně. Už bylo prostě načase popřemýšlet nad životem.


Ještě před pár měsíci jsem nevěřila, že bych kdy byla schopná říct, že jsem šťastná, a aby to byla ještě ke všemu pravda. Ale já šťastná jsem. Prošla jsem si peklem a někteří z vás to vědí. Prošla jsem si věcmi, které bych nikdy nikomu nepřála. A já to přežila! Myslím, že je to zatím můj největší úspěch. Dnes mi bylo řečeno, že jsem mírumilovná osoba. Nebudu předstírat, že se mě to nedotklo. Nikdy jsem o sobě tak nesmýšlela, proto mě to tak překvapilo. Vím, hodně mluvím, jsem hlasitá a mám pronikavý smích. Ale uvnitř jsem jenom holka, které život víc vzal, než dal a teď se to snaží odčinit.

Víš, jak jsme mluvily o panu D.? Celé odpoledne projíždím náš playlist a přemýšlím, jestli není načase urovnat vztahy. Přemýšlím, jestli jsem nezahodila šanci. Co myslíš? …

Zase mluvím sama se sebou. Už dlouho jsem to nedělala, ale dnes jsem se postavila před zrcadlo a promluvila. Mluvit ke svému odrazu je nejlepší způsob konfrontace názorů rozpolcené osobnosti. Jedna část mě mluví a druhá se na mě dívá. Občas je legrace to sledovat, co si budeme povídat. Dnes jsem mluvila o minulosti a budoucnosti a bylo vtipné sledovat, jak sama na sebe reaguji. Už dávno to není technika pro blázny, doporučuji. Uvidíte, jak je těžké nadávat sami sobě.

Dnes mohu s klidnou duší říct, že se mi splnil sen - jsem šťastná a konečně žiji. Držte mi prosím palce, ať mi to vydrží. Víte, že se modlím za každého z vás. :)

To je ona. Je dokonalá!