Říjen 2014

Má smysl něco plánovat

6. října 2014 v 18:29 | Ornella van Cor |  Everything
Záměrně jsem nenapsala za tuto větu otazník. Proč? Protože já si myslím, že něco je potřeba naplánovat. A jelikož téma týdne není - má smysl všechno plánovat, proč nenapsat můj pohled na věc.

Jsem člověk, který nevydrží bez nějaké činnosti, aktivity. Již na základní škole jsem obdivovala ty, kteří dokázali něco naplánovat, organizovat. V sedmé třídě jsem uspořádala soutěž miss. Jednalo se o akci pro žákyně druhého stupně naší školy, které soutěžily v několika disciplínách před zbytkem školy. Vše jsem vymyslela, připravila a s hrdostí vyrazila se svým nápadem za vedením školy. Když viděli můj zápal, akci mi povolili. Bylo to neskutečné. S pomocí jednoho učitele jsem obrazila sponzory, dostala peníze i věcné dary, vymyslela choreografii, sehnala kapelu, moderátory. Akce měla velký úspěch a já dostala svolení uspořádat ji za dva roky znovu.

I dnes se ráda vracím k této době. Byla jsem ještě dítě a díky zápalu a plánování jsem si splnila sen a něco uspořádala. Ano, bylo to hodně stresu, neustále něco měnit, připravovat děvčata, objednávat dary a ještě do toho studovat a hrát na kytaru. Ale vyšlo to. A proto ano, má smysl něco plánovat. Ať už jde o nějakou akci nebo budoucí studium. Některé věci se ale prostě naplánovat nedají. Nemoc, děti, nalezení lásky. Jistě, někdo může oponovat s tím, že děti se naplánovat dají, ale stejně je to nakonec na osudu, kdy se poštěstí.

Nechť si každý odpoví na otázku, zdali má smysl něco plánovat, sám. Jsme přeci tak rozdílní.